Katarzyna Tretyn-Zečević (PL). ERDVĖLAIKIS

LDS galerija "Meno parkas", Rotušės a. 27 Kaunas 09-14 18:00

Apie

Rugsėjo 14-ą (penktadienis) 18 val. galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) I-o aukšto erdvėje vyks menininkės iš Lenkijos - Katarzyna Tretyn-Zečević - parodos "Erdvėlaikis" atidarymo vakaras.
Ieškodama savo menininio kelio Katarzyna Tretyn-Zečević linksta link eksperimentinių kūrybos būdų. Ji įžvelgia meno ateitį naujose technologijose, kurios, jos nuomone, vis tik, turėtų semtis iš tradicijos. Todėl šios autorės kūrybinė praktika pirmiausia yra pagrįsta siuvinėjimo tradicija. Siuvinėdama drobės (daugiausiai didžiulio formato) ji supina tapybos, taikomojo meno ir mokslo tradicijas.
2015-aisiais Katarzyna Tretyn-Zečević pradėjo bendradarbiauti su Aleksander Jabłoński fondu ir astronomijos observatorija Piwice, netoli Torūnės (Lenkija). Iš šio bendradarbiavimo gimė menininiai projektai apjungiantys dvi sritis – meną ir mokslą.
„Erdvėlaikio” projekto idėja reiškia stebėjimą nematomo arba to, ko dar negalime pamatyti. Pats pavadinimas referuoja į Einšteino teoriją, kur gravitacijos lauke susipina laikas ir erdvė (erdvėlaikis).
Savo kūriniuose ji kvestionuoja šiuolaikinio žmogaus identiteto paieškos problemą. Svarsto, kas mes esame, kur esame, iš kur atkeliavome ir kur einame. Taip pat, ji žvelgia į komunikacijos kalbą ir tarpasmeninius ryšius. Jos menas aprašo pasaulį atvaizdais, garso takeliais, meno objektais ir instaliacijomis.
Katarzyna Tretyn-Zečević (g. 1983, Włocławek).
Gyvena ir kuria Torūnėje ir Bydgoščiuje (Lenkija) .